Enter your keyword

Bilgiden bilgeliğe

Bilgiden bilgeliğe

Bilgiden bilgeliğe sonsuz deneyim

Bilgiden Bilgeliğe geçen her bilinç kendi can tohumundan kendinden kendine dirilendir.

Bilgiden bilgeliğe bütünsel birlik

Bütünsel birlik olgusu mevcudatı meydana getiren her bir zerrededir. Zerreye can verilerek, zerre bilinci ile tohumlanmıştır. Bu tohumda bütünsellik ve birlik olgusu yaşanmak üzere ekilidir. Bunun için bilinçler asırlar boyu deneyim kazanarak kendi öz varlıklarını dışarıda arar ve belirli bir tekamül aşamasına geldiğinde artık ne aradıklarını kavramaya ve kısmen de olsa yaşamaya başlarlar.
 
Her bir zerreye, Mutlak Varlık bilinci üzerinden teklikte çokluk deneyimini kazandırır. Her bir zerrede nefes alan Yokluk, her bir zerresine canından can, enerjisinden enerji, bilincinden bilinç katmıştır Ve her zerre tohumudur.
İşte bu tohumların kendi doğasını kabul etmek ve bu kabul edişe dayalı bir yaşamı yaşaması büyük bir erdemdir.
Her birimiz Sonsuz Yokluğun, o sonsuz sınırsız varlık ve yokluk potansiyelinin bağrında, varlığında devinen bilinçleriz.
Her bir gözede, her bir can tohumunda sonsuzluğun, Bütünün bilgisi meknuz tutulurken bu erdeme ulaştıkça ancak O tohuma çiçek açması, kendi özünden coşması mümkündür.

Bilgiden bilgeliğe can tohumundan dirilmek

Kendi doğamızı ve zerre bilincimizdeki can tohumunu diriltmeye odaklanmalı ki, bizlere her an her şeyde ayine olan canların ayineliklerini anlayabilelim. Önce kendimizi keşfedersek ancak canların ayineliklerini anlayabiliriz ve sonra zerrelerin keşfine ve hatta sonsuzluğu keşfe dalabiliriz.

Kendimizi bir Keşif Yolcusu kılabiliriz. Kendimizi keşifle başlayan ve hızlı evrim program buutları ile bertaraf edilen bin yılların karmik tortularından arınarak ancak Makro Farkındalık Düzeyi ile yaşanan algı ve olgular, Beta (Durgun ve Altın Çağ) Dünya’mızın boyutunu oluşturabilir.

Makrokozmik bilişin hazzı ile, her ne oluyorsa olana iştirak edilerek bilgiden bilgeliğe geçilebilsin ve ekilen can tohumunu Beta Dünya’da diriltebilsin.

Beta Dünya’nın durgun ve altın mevcelerini yansıtmalı, altının sarısından ışıltısına ışıltı katmalı, bu ışıltısında bilgeliğini saçmalı.

Sibel Sıvacı

 

error: