Enter your keyword

Allah Sistemi’ne Tabi Olan Beşerin, Beşeri Sıfat Ve Fiillerinden Kurtulması

Allah Sistemi’ne Tabi Olan Beşerin, Beşeri Sıfat Ve Fiillerinden Kurtulması Allah’ı Tefekkür Ve Zikir İle Gerçekleşirken, Gittikçe Yükselen Aşk-I İlahi Fazları Kalbin Gönülle Birleşik Düzen Yoğunluğunu Arttırır

Allah’ın Vedüd isminin manalarının zuhur mahali olan beşer, Allah’ı tefekkür ve zikirin sağladığı arınma ve yücelme ile beşeri sıfat ve fiillerden kurtulma oranında bu ismin manalarınca aşk-ı ilahi fazlarını yaşamaya başlar.

ALLAH; KALPLERİ İLAHİ AŞK ATEŞİNDEN YANGIN YERİNE DÖNMÜŞ FERTLERİN HER KAPIYI AÇARAK KENDİSİNE KAVUŞACAĞINI MÜJDELER.

Bu aşkın alevleri, kalplerdeki kirleri tüm kirleri ve pasları yakar ve ortadan kaldırır. Bu kirler ve paslar nedir? Mekandan ve mekanlılardan gelen tağyişatlardır. Ehl-i tasavvuf buna masiva diyor. Yani Allah’ı unutturan şeyler, Allah’tan koparan şeyler.

AŞK DERYASININ DERİNLİĞİNDE BOĞULMAK
VARLIKÇA ÖLEREK YOKLUKÇA DOĞMAK

İlahi Aşk’ın duyulmasıyla birlikte gelen ilahi imkanların haddi hududu yoktur. Derler ki; düşüneyim. Düşün, düşün ancak düşünebildikleri ne kadar olabilecek bir nebze olabilecektir düşünemediklerinin yanında.

Düşünmeden tek bir lahzada düşünemediğin Sınırsızlıktan alabileceğin ilahi imkanları ancak İlahi Aşk-ı duymakla alırsın. Zira Allah El Alim Hazretleri Aşkıyla birlikte sınırsız bir çok imkanı sana bahşeder. Yeter ki O’nun Aşkını duy. Siretinden tüm varlığına dalga dalga yayılan ve seni fazdan faza geçiren, yüceliklerden yüceliklere taşıyan O’nun Aşkını duy.

YOKLUKTAN GELEN VE VARLIĞINDA TÜTEN CELAL YÜCELİKLERİNİN SONSUZLUĞUNDA İLERLEMEK, ANCAK İLAHİ AŞKI DUYMAKLA OLUR. Zira sen Allah’ın Cemal isminin tecellisi olan insan-ı kamil Habib’Ullah Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) namzedi bulunmaktasın.

ALLAH SİSTEMİNDE İNSANA EN YAKIN VECHE RESÜLİYET VECHESİDİR.

Allah kendi Cemal’ine aşıktır, sense O’nun Cemalinden bir parçasın. El Vedüd olan Allah’a aşık olman ne demektir biliyor musun? O sınırsız aşk kaynağına, sınırsız aşk kaynağından gelen imkanlarla bağlanarak şereflenmek demektir. Böyle bir kaynağın yücelikleri ancak O’na aşık olmakla bilinir.

İlahi isimlerin yüceliklerini kendi bünyesinde toplayan Cemal’Ullahın belirttiği ilim HAKİKAT-I MUHAMMEDİ‘dir.

HAKİKAT-I MUHAMMEDİ O’NA EZELİ VE EBEDİ AŞIK, HABİB’ULLAH’IN SINIRSIZ AŞK FAZLARINDA YAŞARKEN İLMİLLAH’IN O’NUN MUKADDES VARLIĞINDA TECELLİ EDEN HALİDİR. YANİ HAKİKAT-I MUHAMMEDİ; AŞK-I MUHAMMEDİYE BAĞLI OLARAK MUHAMMEDİ NURDA BELİREN İŞM, İLAHLIN TECELLİSİDİR.

Bu ilimden ileri derecelerde paye alanlar Allah Sistemi’nin tasarruf platformunda bulunan Muhammedi kalp sahipleridir. Allah’a kalpten bağlanmış olanların varlıkları siretlerinden cemal nurlarının yücelikleriyle şereflendirilirler. Siretlerindeki bu muhataplık gittikçe tüm varlıklarını kaplar, Rahmetinin sihrinin kelimelerle tarif edilemediği yücelikleri o varlığı sınırsız imkanlarla ihya eder. Ancak şunu biliniz ki sevgili okuyucularım bu sözünü ettiğim insan numuneleri kesinlikle imkanların peşinde değil, yalnız Allah’ın peşindedirler.

ALLAH KAR YAĞDIRACAĞI DAĞLARI ÇOK İYİ BİLİR.

ALLAH’A KALPTEN AŞIK OLANLAR, ALLAH’TAN GELEN İMKANLARA DEĞİL İMKANLARIN SAHİBİ OLAN ALLAH’A DEĞER VERİRLER.

Allah Zul Celal Hazretleri kendi cemali olan nurani varlığına (Muhammedi Nur) aşıktır. NUR’un yüzü hürmetine her ihsan her bahşiyat Tüm Varlığa kazandırılmaktadır.

CELAL – CEMAL ARASINDAKİ AŞK REAKSİYONU ÇİFT YÖNDE SINIRSIZ İLAHİ İMKANLARLA BİRLİKTE CERAYAN EDER.

Cemal’ullah, Celal’ullah’a aşk teraneleriyle serenadda bulunurken, belirtilen aşk manzumesine ilaveten Kendi Vücudu’ndaki her zerreye duyduğu şefaat hisleriyle her zerreye ait olan durumu bildiren tesirleri de Aşk’ın icabatına uygun olarak gösterdiği aşk reaksiyonu ile intikal ettiriyor. (RESULİYET)..

CENAP BAŞMAN ( AXOY RA MATU )

error: