Enter your keyword

Allah Sisteminde Uluhiyet Ve Resuliyet Platformlarındaki Tasarrufların, Keyfiyetlerin Rotasyonu

Allah Sisteminde Uluhiyet Ve Resuliyet Platformlarındaki Tasarrufların, Keyfiyetlerin Rotasyonu Altında Nasıl Yapıldığı Hakkında Açıklamadır

ALLAH: 99 KEYFİYETİ VARLIĞINDA TOPLAYAN KEYFİYETTİR. 99 KEYFİYETİN MANALARIYLA İSLAM-I HAKİKİNİN DOĞMASINI SAĞLAYAN BU KEYFİYETİN İSLAM’DA İLAHİ İSİMLERİ CEM ETTİĞİ BİLİNMEKTEDİR.

ALLAH, RAHMAN – RAB – RAHİM ÜÇLÜ KOMBİNASYON ÇATISININ RA 3 DENGESİ ALTINDA DEVREDE TUTULAN ALLAH SİSTEMİ’NİN RABBİDİR. BU SİSTEMİN RAHİMİ İSE RESULDUR.

RAHMAN – RAB – RAHİM ÜÇLÜ KOMBİNASYON ÇATISI

Allah Sistemi’ndeki İlahi Mekanizmalar her keyfiyetin ön gördüğü manalara göre tasarruflarını Rahman – Rab – Rahim üçlüsünün oluşturduğu üçlü kombinasyon çatısındaki RA 3 Dengesi altına girdirdikten sonra bu çatıdaki üç keyfiyetten hangisi gerekli ise onun üzerinden fonksiyon yürütürler.

Buradaki konunun daha iyi anlaşılması için misal vereyim:

El Adil olan Allah, Adiliyetini gösterirken RA3 dengesi üzerinden yerine göre Rahman,yerine göre Rab, Yerine göre Rahim olmaktadır. Diğer bir ifade tarzıyla; Allah, El Adil olan isminin manalarıyla yerine göre Rahmaniyetinden kaynaklanan tarzlarda esirgeyip koruyararak Adiliyetini gösterir.

Diğer bir ifade tarzıyla; Allah, El Adil olan isminin manalarıyla yerine göre Rabbiyetinden kaynaklanan tarzlarda öğretip, gözetip, deneterek Adiliyetini gösterir.

Diğer bir ifade tarzıyla; Allah, El Adil olan isminin manalarıyla yerine göre Rahimiyetinden kaynaklanan tarzlarda ihya ederek Adiliyetini gösterir.

ÜÇLÜ KOMBİNASYON ÇATISININ İLK KEYFİYETİ RAHMAN’DIR. ATOMİK BÜTÜNDE BU KEYFİYETİN MANALARIYLA DONATILAN BİR BOYUT MEVCUTTUR Kİ; BUNA “RAHMAN BOYUTU” DENİR. MUTLAK ŞUURA BAĞLI ŞUURLA HAREKET EDEN ATOMİK BÜTÜN İDARE MEKANİZMASI, RAHMAN – RAB – RAHİM ÜÇLÜSÜ OLARAK ATOMİK BÜTÜNÜ MUTLAK ŞUURDAN KAYNAKLANAN İLAHİ EMİRLERE GÖRE İDARE EDERLER. RAHMAN – RAB – RAHİM ÜÇLÜSÜNÜN RAHMANI, RAHİMİ, RABBİ HAKKINDA BİLGİ VERELİM.

RAHMAN: ESİRGEYİP KORUMA FAKTÖRÜNÜ DEVREDE TUTAN KEYFİYETTİR. Her keyfiyetin rotasyon aktifliğinin ortaya çıktığı her mahalde mevcuttur. Allah Sistemi 99 Keyfiyetin manalarına dayalı olarak tezahür eden tekamül kalıp ve kisvelerini koruma altında bulundurur. Buna diğer bir ifade tarzıyla ALLAH TÜM MAHLUKAT VE VARLIKATINI RAHMETİYLE ŞEREFLENDİRİRKEN ESİRGEYİCİ VE KORUYUCU OLMAKTADIR denilir.

Allah Sisteminde ilk etapta Resuliyet Veçhesinin kontrolü altında bulunan mekanizmalar, Rahman olarak bilinen keyfiyetin rotasyonu altında gösterdikleri tasarruflarla mahlukatı Allah adına esirgeyip korurlar. İkinci etapta ise Uluhiyet Veçhesinin kontrolü altında bulunan mekanizmalar devreye girerek Rahman olarak bilinen keyfiyetin rotasyonu altında gösterdikleri tasarruflarla varlıkatı Allah adına esirgeyip korurular.

RAB: ÖĞRETİP GÖZETEREK DENETLEME FAKTÖRÜNÜ DEVREDE TUTAN KEYFİYETTİR.

RAHİM: İHYA ETME FAKTÖRÜNÜ DEVREDE TUTAN KEYFİYETTİR. Her keyfiyetin rotasyon aktifliğinin ortaya çıktığı her mahalde mevcuttur. Allah Sistemi 99 Keyfiyetin manalarına dayalı olarak tezahür eden tekamül kalıp ve kisvelerini ihya edici tasarruflar altında bulundurur. Buna diğer bir ifade tarzıyla ALLAH TÜM MAHLUKAT VE VARLIKATINI RAHMETİYLE ŞEREFLENDİRİRKEN İHYA EDİCİ OLMAKTADIR denilir.

Allah Sisteminde ilk etapta, Resuliyet Veçhesinin kontrolü altında bulunan mekanizmalar, Rahim olarak bilinen keyfiyetin rotasyonu altında gösterdikleri tasarruflarla mahlukatı Allah adına gösterdikleri teknolojik tasarruflarla ihya ederler. İkinci etapta ise, Uluhiyet Veçhesinin kontrolü altında bulunan mekanizmalar devreye girerek Rahim olarak bilinen keyfiyetin rotasyonu altında gösterdikleri teknolojik tasarruflarla varlıkatı Allah adına ihya ederler.

RAHMAN – RAB – RAHİM ÜÇLÜSÜ MUTLAK ŞUURA BAĞLI OLAN ŞUURSAL BİR DENGEYİ VARLIKTA TUTARKEN, MUTLAK ŞUURUN ŞUUR’ULLAHINI VE ŞUURU’LLAH-I RESULUN 99 KEYFİYETİN ÖNCE ZILLİ SONRA ASLİ MANALARIYLA HAREKET EDEN İLAHİ MEKANİZMALARI KULLANIR.

CENAP BAŞMAN ( AXOY RA MATU )

error: