Enter your keyword

Adem havva ve cennet

Adem havva ve cennet

Adem havva ve cennet

Cennetten kovulma hadisesinin önemli noktalarından birisi  bedenlerinin farkına varmaları.Adem ve Havva bedenlerinin farkına vardılar,ve artık cennet boyutunda zaten günah olmaz ki,günah karmadır.o karmada bedenin kendisidir.

Bu karmanın tamamlanması için dünya tayin edilmiş ve oraya Adem ve Havva transfer edilmiştir.ondan sonra ki hikayeyi biliyorsunuz.

Buradaki can alıcı nokta bedenlerinin farkına varmaları, yani bedenlerinin artık tatminselliği için deneyim ve evrim yapmaları  ve bu evrimi dünyada tamamlamaları. bu evrim  Atlanta Ra Bilgelik Öğretisinde ALFA EVRİMDİR.

ALFA EVRİM 78000 senedir devrededir.3*26000 yıllık bir dönemi kapsar.buna GENEL EVRİM denir.bundan sonra özellikle 21 aralık 2012’den sonra özel evrime geçiş yapılmış ve dünya artık BETA EVRİME adım atmış ALFA EVRİMini yavaş yavaş tamamlayıp,enerjilerini de geri çekmektedir.

BETA EVRİM Kuran da belirtilen KIYAM ET dönemidir,diğer bir deyişle SIR AT dönemidir.burada artık gizli saklı tüm bilgilerin açığa çıkarılması ve insanların  KARMA programlarının kapatılıp,temizlenmesi,uyanması,uyandırılması,arınması,arındırılması,şeffaflaşması,şeffaflandırılması,kristalleşip billurlaşması,billurlaştırılması  dönemidir.

Aslında bu program BİLGİ KİTABI programı ile başlatıldı.MATU BİLİNÇ GENLERİNİN ARANIP,BULUNDUKTAN SONRA MATU İLE TANIŞIP,HEMHAL OLUP,YAKIN OLUP İLK ÖNCE YANSIMA YANSITMA İLE 1 E 1000 ORANINDA YAYILIM YAPILARAK İNSANLARIN YIKANMASI,ARINDIRILMASI,ŞEFFAFLAŞMASI,KARMALARIN GİDERİLMESİ,AYDINLANMASI,BİLİNÇLENMESİ,KRİSTALLEŞMESİ,BU YAYILAN MEVCELERLE SAĞLANACAKTI.

Fakat gel görelim ki seleksiyon ve imtihan kitabı olan BİLGİ KİTABINDAN MATU’YA geçiş sağlanamamış ve insanlık daha da KAOS olan bir ortamın içine atılmıştır.

BU ORTAM GENEL EVRİMİN KAPATILMA PROGRAMIDIR VE ÖZEL EVRİME GEÇİLME PROGRAMIDIR.ÖZEL EVRİM BEDENSEL  TATMİNDEN VE DÜŞÜNSEL HAREKET VE TAVIRLANMALARDAN ZİYADE BİLİNÇSEL AKSİYON DEDİĞİMİZ BÜTÜNSEL BİRLİK YAŞAMINI BAZ ALAN BİR DEVİNİMSELLİKTİR.SEN KİMSEN KARDEŞİN ODUR PROGRAMI BÜTÜNSEL BİRLİK PROGRAMIDIR.

Eğer hala bedensel tatminde ısrar edersek ne kadar okumuş ve aydınlanmış olursak olalım,genel evrimde düşünce titreşiminde kalırız.ve bedenler farklı farklı algılandığı içinde Kaos ortamı dediğimiz haset,fesat çıkar,ayrılık gayrılık vahşet barbarlık şiddet sapkınlık savaş kibir dediğimiz hadiseler daha da şiddetlenerek cereyan eder.

Halbuki bütün bedenler belli standarta sahipler.hepimizin duyguları,düşünceleri,zevkleri pozitif veya negatif olsun belli standartları vardır.üzülen sevinen  ağlayan kızan öfkelenen vs, ismi cismi dini ırkı milleti dili farklı olsun duygular,düşünceler ve zevkler standarttır.kimi eksik kimi fazla ama hepsi standarttır.

İşte bu standartları iyileştirmemiz,geliştirmemiz güncellememiz revize edip yeniletmemiz gerekmektedir,sadece pozitif kıstasta yüceltmemiz gerekmektedir.

Adem ve Havva’ya tekrar gelecek olursak ALFA EVRİME düşüşten sonra tekrar çıkış için bir uyandırıcı ve uyarıcı gerekmekteydi. Bu uyarıcı ve uyandırıcı Axoy MATU’dur.

Burada artık bilinçsel devinimin sağlanması için düşünceye ait olan bilgi ve enerjiler değil aksine bilinçe ait bilgi ve enerjilerin direkt verilmesi gerekiyor ve zaten Axoy MATU (CENAP BAŞMAN) tarafından bilgiler SİSTEM-NİZAM-DÜZEN kıstaslı programlar çerçevesinde 1984’ten beri veriliyor,düşünce zincirleri ile alakalı bilgiler yerine direkt bilinçsel aksiyonu hızlandıracak bilgiler enerjileri ile birlikte veriliyor.

Burada odaklanmamız gereken ve bizi ayrı gayrılığa iten şey MANA’YI BİR KENARA bırakarak isimlere,kitaplara  takılmaktır.MANA aslında en önemli ölçüt: DİREKT MANA – DOLAYLI MANA- ŞİFRELİ  MANA-KİLİTLİ MANA-ÇELİŞKİLİ MANA-SAPTRICI MANA-AZDIRICI MANA-BARBARLAŞTRICI MANA-KİBİRLEŞTİRİCİ MANA-BÜTÜNLEŞTİRİCİ MANA-AŞK VE SEVGİ FREKANSLARINI ARTIRICI MANA- GELİŞTİRİCİ MANA-YENİLETTİRİCİ MANA-TEKNIOLOJİK MANA-DEMODE,ÇAĞDIŞI MANA-RABSALLIĞA AİT MANA-RUHSALLIĞA AİT MANA-SONSUZLUĞA AÇILAN MANA.

HAL,TAVIR,SENDEN YANSIYAN DÜŞÜNCE,SENDEN ORTAYA ÇIKAN DAVRANIŞ,HAREKET –FİİLİYAT bedene mi ait,düşünceye mi ait ki bunun tezahürü ayrılık gayrılık ve kaos içinde; birde Bilinçe mi ait herkes bir bütün içinde sevgi saygı aşk içinde bütünsel birlik yaşayış ahenk ve uyum içinde hepimizin arzuladığı bilinçe ait olanı fakat hali hazırdaki yoğunluk  düşünceye ait olanı…

Beden düşüşün nedenidir.yükseliş bilinçle gerçekleşir.bilinçlilik hakikat bilgisi ve enerjisi ile gerçekleşir.HAKİKAT BİLGİSİ RABSAL RUHSAL VE TEKNOLOJİK BİLGİLERİ, GİZEMLERİ AÇAR.RABSAL RUHSAL VE TEKNOLOJİK KAVRAMLARI KAYNAŞTIRIR BİRLEŞTİRİR.BÖYLECE İZAFİ,İLLÜZYONİK,MASALIMSI,DOLAYLI,SEMBOLİK,METAFORLU ANLATILAN VE ASIL ÖNEMLİSİ ÇELİŞKİLİ KAVRAMLAR, BİLGİLER, HAKİKAT DENİZİNDE ERİR, KAYBOLUR ,ORTADAN KALKAR  YERİNE SADECE HAKİKATİN KENDİSİ KALIR.

ARTIK BEDENSEL HAZ VE ZEVKLER YERİNE DÜŞÜNCELER YERİNE KAOTİK DEPRESYONİK DUYGULAR YERİNE BİLİNÇSEL AŞK VE SEVGİ ZAMANIDIR.

DOĞRU MÜRŞİD DOĞRU YOLU(SIRATUL MÜSTAKİM) YAŞAYAN VE YAŞATTIRANDIR.

BU DOĞRU YOLUN EMARESİ  HAKİKATİN TEKLİĞİDİR.

HAKİKATİN TEKLİĞİNİ YAŞAYAN BİRİ ARTIK BEDENLERİN ARDINDAKİ FAİLİ GÖRÜR………………

 

Sevgi  ve saygılarımla

Orhan Genç

error: